Michala Gregorová
Co byste si měli promyslet, než rozdáte kus firmy? Česká realita zaměstnaneckým "akciovým" programům příliš nenahrává, ale všechno jde, když se chce. Jen je dobré si pár věcí nastudovat a zodpovědět.
Jako rozcestník pro přemýšlení vám můžou posloužit tři nové epizody Cinkátka zaměřené právě na ESOP. Mluvila jsem s kolegy Markétou Pařízek a Vláďou Janoušem, kteří se implementací ESOPů v našich firmách zabývají.
---Cinkátko najdete na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud---
Epizoda 1: Co potřebujete vědět, než rozdáte kus firmy
Epizoda 2: Jak se ESOP dělá v Česku
Epizoda 3: Nejčastější chyby a jak se jim vyhnout
Další praktické zdroje k ESOPům najdete na webu iniciativy ESOPasap. Můžete zde také podpořit lepší zakotvení ESOPů v české legislativě. Děkujeme!
Přehrajete také na:Sdílet článek
Společné večeře jsou dost dobrá příležitost si uvědomit, do kolika různých oblastí portfolio Mitonu zasahuje. Zvlášť pak při prohlížení fotek, kde jsou lidi často zachycení v tematických skupinách.
Je úplně jedno, že je mu 20 roků. I kdyby byl Maty Boháček o generaci starší, stejně by to byl informačně natřískaný rozhovor. Kdo má šanci vyhrát aktuální AI závod? Jaké trendy jsou přeceněné (AI agenti), a co je naopak AI téma, které by si zasloužilo více pozornost? Jak se Matymu studuje na Stanfordu a co mu pomohlo se tam dostat?
Taky vás zajímá, proč jsou firmy Tomáše Čupra tak úspěšné? Vylistovali jsme náš seznam Tomášových superschopností a nechali ho list okomentovat. Řeč přišla i na výrok Elona Muska, že budovat firmu je jako zírat do propasti a polykat u toho sklo. Povídali jsme si taky o tom, jak se díky AI dá desetinásobný Rohlík řídit s třetinou lidí.