Michala Gregorová
Je úplně jedno, že je mu 20 roků. I kdyby byl Maty Boháček o generaci starší, stejně by to byl informačně natřískaný rozhovor. Kdo má šanci vyhrát aktuální AI závod? Jaké trendy jsou přeceněné (AI agenti), a co je naopak AI téma, které by si zasloužilo více pozornost? Jak se Matymu studuje na Stanfordu a co mu pomohlo se tam dostat?
Užijte se tenhle rozhovor s Matym Boháčkem, studentem počítačové vědy se zaměřením na AI na Stanfordu, výzkumníkem na Kalifornské univerzitě v Berkeley, navíc taky výzkumníkem-stážistou v Googlu. Je to informační jízda, a navíc hrozně příjemná!
Obsah rozhovoru s Matym Boháčkem
00:00 Matyho výzkum na Stanfordu a Berkeley, deepfakes, role médií, odpovědnost platforem za to, co amplifikují
11:32 Co mu pomohlo na Stanford a do laboratoře prof. Hanyho Farida na Berkeley (je to neuvěřitelná historka)
18:08 AI výzkum v akademické sféře vs. v komerčních firmách s neomezenými zdroji. Je Sam Altman cool? Na koho by Maty vsadil v současném AI závodě. Vzory
28:56 Témata v AI - co dostává příliš, a co naopak málo pozornosti
35:28 O jakých hrozbách AI nejčastěji diskutuje se spolužáky
38:56 Stanford vs. evropské univerzity
43:44 AI nástroje užitečné pro vzdělávání
Jména zmíněná v rozhovoru: Hany Farid, Nicholas Carlini, Demis Hassabis
Přehrajete také na:Sdílet článek
Společné večeře jsou dost dobrá příležitost si uvědomit, do kolika různých oblastí portfolio Mitonu zasahuje. Zvlášť pak při prohlížení fotek, kde jsou lidi často zachycení v tematických skupinách.
Taky vás zajímá, proč jsou firmy Tomáše Čupra tak úspěšné? Vylistovali jsme náš seznam Tomášových superschopností a nechali ho list okomentovat. Řeč přišla i na výrok Elona Muska, že budovat firmu je jako zírat do propasti a polykat u toho sklo. Povídali jsme si taky o tom, jak se díky AI dá desetinásobný Rohlík řídit s třetinou lidí.
Byznys model založený na předplatném stvořil řadu miliardových firem a stal se miláčkem investorů. Teď se řeší, jak ho ovlivní umělá inteligence.