Michala Gregorová
Spolupráce místo konkurence. To je hlavní motivace, proč jsme se rozhodli pořádat neformální setkání, které jsme nazvali Kruh pro inovace v duševním zdraví.
V rámci Miton Psychonauts podporujeme projekty, jejichž cílem je zlepšit duševní pohodu lidí. Každý na to jde jinou cestou, ale mají mezi sebou mnoho společných témat a potenciálních synergií. Proto jsme vytvořili platformu, díky níž se můžeme setkávat a diskutovat. Zastoupeni jsou lidé z byznysu, vědci i lékaři, což vytváří jedinečný mix pohledů a názorů.
Úvodní, seznamovací setkání kruhu proběhlo 5. srpna u nás v Karlíně. Kromě zakladatelů Psyonu, Terap.io a VOS.health, což jsou projekty z portfolia Miton Psychonauts, jsme pozvali i další hosty, třeba Karolínu Presovou z Replug.me nebo Terezu Růžičkovou (Nevypusť duši, nyní výzkumnice na Oxfordu).
Další kruh plánujeme na 26. října, tématem bude "digital self".
Kruhy jsou určené pro menší počet účastníků, aby byla možná otevřená diskuze. Pokud byste se k nám chtěli přidat, napište nám prosíme něco o sobě přes formulář na stránce Miton Psychonauts, kde také najdete více informací k naší činnosti v oblasti duševního zdraví.
Sdílet článek
Společné večeře jsou dost dobrá příležitost si uvědomit, do kolika různých oblastí portfolio Mitonu zasahuje. Zvlášť pak při prohlížení fotek, kde jsou lidi často zachycení v tematických skupinách.
Je úplně jedno, že je mu 20 roků. I kdyby byl Maty Boháček o generaci starší, stejně by to byl informačně natřískaný rozhovor. Kdo má šanci vyhrát aktuální AI závod? Jaké trendy jsou přeceněné (AI agenti), a co je naopak AI téma, které by si zasloužilo více pozornost? Jak se Matymu studuje na Stanfordu a co mu pomohlo se tam dostat?
Taky vás zajímá, proč jsou firmy Tomáše Čupra tak úspěšné? Vylistovali jsme náš seznam Tomášových superschopností a nechali ho list okomentovat. Řeč přišla i na výrok Elona Muska, že budovat firmu je jako zírat do propasti a polykat u toho sklo. Povídali jsme si taky o tom, jak se díky AI dá desetinásobný Rohlík řídit s třetinou lidí.