Václav Štrupl
Po investicích do psychedelické kliniky Psyon a londýnského Wavepaths vám dnes chceme říct o třetím přírůstku do portfolia, jehož cílem je lepší duševní pohoda. Je jím Terap.io, platforma pro online terapii. Současně jsme se rozhodli téma duševního zdraví zastřešit fondem Miton Psychonauts, ve kterém máme na další investice vyčleněné desítky milionů korun.
Co nás k téhle aktivitě vede? Ačkoliv se v západní společnosti máme po materiální stránce čím dál lépe, na úrovni prožívání jednotlivce nám dobře není. Duševní zdraví je přitom bez přehánění určující pro budoucnost lidstva. To, jak se cítíme, předurčuje způsob, jakým žijeme. Jaké vytváříme vztahy, jak se chováme ke svému okolí a životnímu prostředí.
Novou investicí Miton Psychonauts je Terap.io, projekt, jehož cílem je udělat psychoterapii dostupnější. Díky technologiím Terap.io odstraňuje bariéry, které lidem brání terapii využít. Třeba složitost výběru správného terapeuta, ale také překážky geografické a finanční i předsudky okolí.
“Dle výzkumů dokáže být online terapie stejně účinná jako ta tváří v tvář, navíc můžete vybírat z širšího spektra odborníků, než když musíte zohlednit vzdálenost. Online terapii je taky snazší využít, aniž by o tom vědělo vaše okolí, přitom právě obavy z toho 'co tomu řeknou lidi' mnohým z nás brání terapeuta vyhledat,” vysvětlují cíle Terap.io jeho zakladatelé Jan Sasínek, Olga Kunertová a Chádí El-Moussawi (na fotce zleva).
Oblasti zájmu Miton Psychonauts
Více informací najdete na Miton.cz/Psychonauts.
Sdílet článek
(tisková zpráva) DeepScout je projekt zkušeného foundera Jana Mittnera a Mitonu, který do “SimilarWebu pro e-commerce” investoval ještě před spuštěním. E-shopy díky němu mohou získat data z trhu a od konkurence na jedno kliknutí, díky AI za zlomek nákladů, než bylo dosud možné. Příležitost nabídnout konkrétní byznysová doporučení nad velkými daty platforma DeepScout vidí i v dalších oblastech.
Společné večeře jsou dost dobrá příležitost si uvědomit, do kolika různých oblastí portfolio Mitonu zasahuje. Zvlášť pak při prohlížení fotek, kde jsou lidi často zachycení v tematických skupinách.
Je úplně jedno, že je mu 20 roků. I kdyby byl Maty Boháček o generaci starší, stejně by to byl informačně natřískaný rozhovor. Kdo má šanci vyhrát aktuální AI závod? Jaké trendy jsou přeceněné (AI agenti), a co je naopak AI téma, které by si zasloužilo více pozornost? Jak se Matymu studuje na Stanfordu a co mu pomohlo se tam dostat?